Aktuality
Menu

Vyhledávání

Tak tuto neděli si ještě zazpíváme! Upřímně řečeno, dost se mi ulevilo, že se budeme moci scházet i nadále, ačkoliv bez společného zpěvu. Ale společný zpěv mi bude chybět. Už v rámci jarních, karanténních opatřeních mi ze všeho nejvíc chyběl právě společný zpěv. Něco na tom zpěvu musí být! Která z Božích stvoření kromě člověka jsou nadána zpěvem? První mi přicházejí na mysl ptáci, potom velryby, a potom...? Ale není to spíš jejich přirozená řeč, která se jen nám jeví jako zpěv? Umí se pták nebo velryba rozhodnout, že teď nebude mluvit a začne zpívat? Umí zpívat písně tklivé, nebo naopak veselé? Pop nebo rock, lidovku nebo operu? Myslím si, že zpěv je výsostnou doménou člověka. V těch nejradostnějších chvílích i ve chvílích největšího zármutku zaznívají písně. Píseň je volání duše, na které pouhá slova nestačí. Proto jsou také Žalmy nejčtenější knihou celé Bible. Zpívejme píseň novou, a když to teď ve společném shromáždění nejde, tak ve svých kuchyních, obývácích, sprchách, dílnách, na procházce a všude tam, kde to jde. Ale nejen teď a natruc, nýbrž odteď napořád!

První sobota v září je tradičně vyhrazena pro setkání všech, kteří chtějí prožít zajímavý den na sklonku prázdnin. Nezapomeňte so vyznačit tučným písmem do svého kalendáře!

Přijďte prožít hravé odpoledne!

Hodně z nás dává letos přednost strávit dovolenou u nás. To pravé místo pro vás může být právě na FEC 2020! Více na fajnyenglishcamp.cz

Kontakt

Žilinská 1889 (dolní vchod)
Ostrava-Poruba

608 626 024
ostrava.poruba@cb.cz