Lípa století


Přijďte s námi u příležitosti 100. výročí založení republiky zasadit Lípu století, aby se rozvíjela společně s námi a připomínala nám nesamozřejmost naší samostatné a svobodné země!

Český národ je jako strom. Má kořeny, kmen, větve a listy. I ten poslední lístek je napojen na kořeny a žije jen díky svým kořenům. Kořeny – to jsou hodnoty našich předků, kmen tvoří silné osobnosti naší minulosti, které podpírají korunu, jež se skládá z větví současné republiky. Listy stromu představují jednotlivé občany republiky. Masaryk prohlásil: „Státy se udržují těmi ideály, z nichž se zrodily“. Jsou kořeny našeho národa pevné a zdravé? Nebo už strom dostatečně nevyživují a česká státnost se blíží zániku?
V den výročí se setkáme v 11 hodin v parku Oáza klidu vedle Sportovního centra FAJNE, Gen. Sochora 12A v Ostravě Porubě, kde si připomeneme duchovní dědictví našich předků a pro další generace vysadíme lípu století jako připomínku Staletých kořenů našeho národa. Součástí programu je hudební vystoupení a souběžný programu pro děti.